Eurocutter model SP - od 800 do 1760 mm

Szybkotnąca krajarka seria SP - DTMONITOR, MONITOR i Touch Screen MONITOR

Maszyna spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa zgodne z dyrektywą Unijną.

EUROCUTTER SP3

krajarka przystosowana do:
CIP-4 JDF

Konsorcjum CIP4 to międzynarodowa organizacja zrzeszająca środowisko firm i organizacji działających w sektorze przemysłu poligraficznego. Celem CIP4 (International Cooperation for the Integration of Processes in Prepress, Press and Postpress) jest zintegrowanie wszystkich działań prowadzonych w ramach produkcji poligraficznej. Organizacja zajmuje się głównie rozwojem i promocją stworzonego przez siebie standardu wymiany danych Job Definition Format – JDF.
Standard Job Definition Format zapewnia zgodność operacyjną systemów różnych producentów i łączność między działami firm oraz ich partnerami i klientami. Kupując produkty zgodne ze standardem CIP4 JDF można być pewnym, że będą się one bezproblemowo komunikować, bez względu na producenta. Standard ten ułatwia konfigurację i gwarantuje długoterminową współpracę. (www.infosystems.pl)
 • Komputer przemysłowy PLC WINDOWS CE  - oprogramowanie  EUROCUT z  pełną  wizualizacją
 • CIP-4 
 • oprogramowanie EUROCUT OFFICE (dane można wprowadzać do komputera PLC w maszynie bezpośrednio z innego komputera za pomocą kabla, nośnika PenDrive lub urządzenia Bluetooth)
 • MONOLITYCZNA konstrukcja korpusu (ciężar większy o około 20% od konkurencyjnych standardów) z regulacją poziomu na SZEŚCIU stopkach
 • stoły powietrzne masywnej konstrukcji bez szczeliny i taśmy prowadzącej w stole tylnym
 • 25 kanałowy system fotokomórek bezpieczeństwa firmy LEUZE
 • "Touch Screen" MONITOR (dotykowy monitor 15" + panelowa klawiatura) - klawiatura dodatkowo dla wygody użytkownika. Daje możliwość pracy w jednej lub drugiej opcji - na specjalne zamówienie MONITOR 18,5" z dotykową klawiaturą.
 • dopasowanie (optymalność) cykli cięcia. Belka nie idzie w górę całkowicie do najwyższej pozycji ale zatrzymuje się (w przybliżeniu) 1 cm nad materiałem, co pozwala uzyskać wyższą szybkość cykli cięcia
 • Programowanie siły nacisku na ekranie monitora (dla TSM). Siła nacisku korygowana przez regulator za pomocą elektroniki (elektryczna zasłona) dla systemu zaworów. Każdy krok cięcia może być zaprogramowany z inną siłą nacisku
 • elektronika PILZ (moduł bezpieczeństwa) i OMRON
 • kompresor SIEMENS
 • docisk hydrauliczny ze smarowaniem firmy WESSEL
 • wejście/wyjście USB
 • programowalne nachylenie siodełka
 • przedni /WINDA/ szybki przyrząd do zmiany noża
 • szybkie wypychanie szpalty noża na stole
 • szczelna, kompletna i przezroczysta /aluminiowej konstrukcji/ osłona tylnego stołu z czujnikami bezpieczeństwa - otwierana z przodu i tyłu
 • POTRÓJNE prowadzenie siodełka
 • menu w języku polskim (w opcji MONITOR, TM, SM oraz TSM)
pobierz ofertę w PDF    Krajarka EUROCUTTER SP to wysokiej klasy produkt z oferty niemieckiej firmy MZE Maschinenbau GmbH & Co. KG (właściciel marki DIPLOMAT) wiodącego producenta urządzeń peryferyjnych dla zautomatyzowanych linii do cięcia. Krajarka EUROCUTTER model SP produkowana jest w długościach noża od 800 do 1760 mm z bardzo bogatym wyposażeniem standardowym. Model SP to nowa myśl techniczna firmy MZE. Maszyna została zaprezentowana po raz pierwszy na targach DRUPA 2008. MZE Maschinenbau GmbH & Co. KG oferuje krajarki o długości noża aż do 4000 mm (model AD został zaprezentowany na DRUPA 2000).
    MZE (MASCHINENBAU ZOELL ENGINEERING) to firma istniejąca od 1946 roku, która skonstruowała i wprowadziła na rynek system utrząsarek oraz podnośników. Były one produkowane między innymi dla firmy POLAR oraz jako oddzielne urządzenia pod nazwą DIPLOMAT. W 1999 roku Maschinenbau Zoell OHG i MZ Engineering Maschinenbau & Service GmbH połączyły się i złożyły, a w roku 2000 otrzymały patent dla znaku EUROCUTTER (DRUPA 2000). W tym samym 2000 roku na targach DRUPA pokazano po raz pierwszy krajarkę EUROCUTTER model AD o długości noża od 780 do 1320 mm. W 2004 roku na targach DRUPA dla utrząsarek i urządzeń peryferyjnych DIPLOMAT ogłoszono również nazwę EUROCUTTER i po raz pierwszy zaprezentowano szybkotnącą krajarkę EUROCUTTER 2600 AD (w Polsce po raz pierwszy została zainstalowana w 2006 roku w firmie Altmaster) oraz pełną zautomatyzowaną linię do cięcia z krajarką EUROCUTTER 1760 AD.
    Wszystkie urządzenia peryferyjne (utrząsarki, podnośniki, przewracarki palet /poza ETURN/, stoły powietrzne i transportery ładujące i rozładowujące) produkowane są przez MZE zarówno dla małych jak i dużych formatów (do długości cięcia 2600 mm).
    Dla bardzo wymagających klientów idealnym rozwiązaniem jakie daje system EUROCUTTER, to w pełni automatyczna linia cięcia z utrząsarką w opcji buforowania i podawania stosu papieru do krajarki na tylny stół. Zastosowanie systemu buforowania również przy wyjściu papieru po cyklu cięcia i ułożenie w stos zamyka linię EUROCUTTER.

MTP POLIGRAFIA 2009 - galeria zdjęć stoiska

zobacz wizualizaję w PDF (1,2 MB)
zobacz film - "spaghetti"
zobacz - wymiana noża
zobacz - ostrzenie noży

Szczegóły dotyczące krajarki EUROCUTTER SP

 1. Ciężar własny powyżej przeciętnej zapobiega wibracjom i jest odporny na duże przeciążenia. Dzięki temu zapewnia precyzyjne cięcie.
 2. Jednolity korpus maszyny wykonany jest z modyfikowanego stopu żeliwa, dzięki czemu zapewnia on silne i stabilne cięcie ostrzem wahadłowym. Korpus poziomowany jest przy pomocy SZEŚCIU stopek do regulacji wysokości.
 3. System sprzęgła hydraulicznego przeznaczony do cięcia wszystkich rodzajów papieru, tektury wielowarstwowej, ale także arkuszy blachy, forniru, skóry, gumy, papieru ściernego oraz plastiku.
 4. Automatyczny system powietrzny /gwarantuje jednolite ciśnienie bez względu na wysokość stosu/ z opcją automatycznego włączania i wyłączania powietrze w trakcie cięcia.
 5. Specjalnie zaprojektowane prowadzenie siodełka pozwala na szczelne zamknięcie stołu. Uniemożliwia to zanieczyszczenie śruby pociągowo-tocznej i prowadnic.
 6. Precyzyjna śruba pociągowo-toczna w połączeniu z serwomotorem i dodatkowymi prowadnicami (Potrójne prowadzenie siodełka), pozycjonują siodełko szybko i łagodnie (do 320 mm/sek).
 7. Kompletna /aluminowej konstrukcji/ przezroczysta osłona tylnego stołu (maszyna CE) z zawiasami umożliwiającymi otwarcie w celu oczyszczenia stołu oraz noża.
 8. Chromowane żeliwne stoły główne i boczne wyposażone w mocne, wytrzymałe i odporne na korozje dysze powietrzne.
 9. Szybka i prosta wymiana noża /Winda/. Krótkie czasy nastawów dzięki zastosowaniu podnośnika i urządzenia do regulacji, wszystko obsługiwane od frontu.
 10. Prosty w obsłudze program dzięki płaskiej klawiaturze (MONITOR) lub w opcji DOTYKOWY MONITOR (menu również w języku polskim) z prostymi i oczywistymi znakami.

Funkcje bezpieczeństwa EUROCUTTER SP

 1. 25 kanałów - fotokomórki ochronnej firmy LEUZE zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa dla wszystkich gilotyn EUROCUTTER.
 2. Ograniczone czasowo, wymagające użycia obu rąk uruchomieniem cięcia z opóźnieniem powtarzania cięcia.
 3. Kompletna osłona tylnego stołu (tylko maszyny CE).
 4. Przedni (Winda) szybki przyrząd do zmiany noża.

System kontrolny maszyny EUROCUTTER SP

 1. Nowoczesny i przejrzyście rozplanowany wyświetlacz z miękką klawiaturą dla 4 różnych systemów dla komputerowego sterowania z przemysłowym komputerem PLC WINDOWS CE i oprogramowaniem EUROCUT z pełną wizualizacją programu. MONITOR 10,4", 15" /model 800 do 920/ oraz TOUCH SCREEN MONITOR (dotykowy monitor) od 10,4" do 18,5" - systemu sterowania począwszy od szerokości roboczej 1150 mm do 1760 mm.
 2. Niemal nieograniczona pojemność pamięci wszystkich komputerowych systemów sterowania.
 3. Wprowadzanie i usuwanie kroków, programowanie cięcia powtarzalnego, automatyczny układ wyrzucający, cięcie i oznaczanie, wstępny czas nacisku, autom. kontrola prędkości siodełka, itp.
 4. System samo diagnozowania ze wskazaniem błędu lub tekstu na wyświetlaczu i wyborem monitorowania pomiędzy mm/ inch. - dokładność cięcia do 1/100 mm.
 5. Zawór proporcjonalny sterowanej komputerem regulacji ciśnienia docisku (dostępny dla wszystkich modeli Monitor).
 6. Wejście USB do programowania oraz zapisywania danych na innych nośnikach.
 7. Programowanie online via interfejs LAN/WLAN za pomocą oprogramowania EUROCUT OFFICE.
 8. Certyfikat CE
Zobacz także: