Aktualności

Najnowsza gilotyna EUROCUTTER 1370 TSM SP3 w Wągrowcu

EUROCUTTER SP3 1370Na początku lipca w Wągrowcu miała miejsce instalacja najnowszego modelu gilotyny EUROCUTTER SP3 o długości noża 1370 mm.
Maszyna jest z serii gilotyn nowej generacji. Charakteryzuje się najnowszą konstrukcją korpusu, który został poszerzony i podwyższony. W miejscu instalowanego komputera korpus jest monolityczny, co dodatkowo wzmacnia jego konstrukcję. Ponadto maszyna posiada nowy system elektroniki, która odpowiada za prawidłowe pozycjonowanie siodełka oraz sprzęgła maszyny.Trójnóż EUROCUTTER TM 28 TKT w Bygdgoszczy

EUROCUTTER TM 28 TKTPod koniec czerwca 2015 roku zainstalowaliśmy w Bydgoszczy nowy model trójnoża EUROCUTTER TM 28 TKT. Maszynę zakupiła duża drukarnia, specjalizująca sie w produkcji książek.
Maszyna ma nowy sytem bezpieczeństwa PILZ z dodatkowymi fotokomórkami bezpieczeństwa.Automatyczne podnośniki SHPA-4-1000-S do układania w stosie

SHPA 4 1000 S11 czerwca 2014 roku, dostarczyliśmy KOLEJNE dwa nowe podnośniki SHPA-4-1000-S do dużej drukarni opakowań w Łodzi. Podnośniki służą do układania w stosie gotowych opakowań. Boczne marginesy mają możliwość ustawień w przedziale od 0-100 mm, co pozwala na układanie stosu  w zakładkach. Ponadto podnośnik SHPA-4-1000-S posiada automatyczne zabezpieczenia przed maksymalnym opuszczeniem w dół. 
2 nowe podnośniki dla PWPW


SHH-TE EUROCUTTERW dniu 24 czerwca dostarczyliśmy nowe podnośniki SHH-TE 800, które zakupiła od nas firma PWPW z Warszawy. Są to już kolejne dwa podnośniki zamówione przez tą firmę, które bardzo dobrze sprawdzają się w ich cyklu produkcyjnym.


EUROCUTTER 780 TM SP w Rybniku


EUROCUTTER 780 TM SPW dniu 18 stycznia 2013 roku została uruchomiona kolejna krajarka EUROCUTTER w Polsce. Firma INFOPAKT z wielu ofert wybrała naszą i zakupiła krajarkę EUROCUTTER 780 TM SP. z dodatkowymi dużymi stołami powietrznymi. Maszyna wyposażona jest w nowoczesny system wizualizacji EUROCUT na dotykowym monitorze 10,4" oraz oprogramowanie EUROCUT OFFICE. Pozwala ono na zaprogramowanie i przygotowanie wszystkich prac dla krajacza i przesłanie danych  do maszyny.


 ETURN Mobile EF 1040 - mobilna odwracarka palet

ETURN MOBILE EF 104010 stycznia 2013 roku dostarczyliśmy odwracarkę palet ETURN MOBILE EF 1040 do firmy SAMSUNG. Urządzenie jest w pełni mobilne i zasilane elektrycznie. Wewnętrzne akumulatory pozwalają na przemieszczanie się urządzenia po hali, bez dodatkowych kabli. ETURN EF znalazł swoje zastosowanie w średnich i dużych drukarniach, ponieważ pozwala na szybkie odwrócenie i dostarczenie palety w inne miejsce, bez używania do tego celu dodatkowych wózków transportowych. Urządzenie może być również wykorzystywane w innych cyklach produkcyjnych, nie związanych z poligrafią.
 


Automatyczne podnośniki do układania w stosie

SHPA 4 1000 S14 grudnia 2012 roku, dostarczyliśmy dwa nowe podnośniki SHPA-4-1000-S do dużej drukarni opakowań w Łodzi. Podnośniki służą do układania w stosie gotowych opakowań. Boczne marginesy mają możliwość ustawień w przedziale od 0-100 mm, co pozwala na układanie stosu  w zakładkach. Ponadto podnośnik SHPA-4-1000-S posiada automatyczne zabezpieczenia przed maksymalnym opuszczeniem w dół. 

Kolejna instalacja krajarki EUROCUTTER w Radomiu

EUROCUTTER 920 TM SP2

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 07.12.2012 roku  uruchomiliśmy kolejną nową krajarkę. Tym razem jest to najnowszy model EUROCUTTER 920 TM SP2. Model ten był prezentowany na ostatnich targach DRUPA 2012 w Niemczech. Maszynę zakupiła od nas firma Intromak z GRUPY KK.
Trójnóż EUROCUTTER TM 28 TKT w Cieszynie

EUROCUTTER TM 28 TKT C
30 listopada 2012 roku dostarczyliśmy do drukarni ARKA w Cieszynie trójnóż EUROCUTTER TM 28 TKT. W tym samym dniu nastąpiło uruchomienie maszyny oraz przeszkolenie pracownika.
Trójnóż EU TM 28 TKT posiada najwyższe certyfikaty bezpieczeństwa EU, GS i ET. Maszyna sterowana jest automatycznie z komputera za pomocą dotykowego monitora.
Krajaka EUROCUTTER 1150 TSM SP na Białorusi

EUROCUTTER 1150 TSM SPW dniu 28.07.2012. zainstalowaliśmy kolejną krajarkę. Tym razem instalacja miała miejsce w Białorusi. Krajarka posiada dodatkowe opcje ułatwiające pracę.

• programowalna regulacja docisku (z opcją wprowadzania danych bezpośrednio na monitorze)
• optymalizacja cięcia (belka nożowa przy ruchu powrotnym nie wykonuje całego cyklu, tylko zatrzymuje się około 1 cm nad stosem)

Maszyna wyposażona jest również w oprogramowanie EUROCUT OFFICE. Pozwala ono na zaprogramowanie i przygotowanie wszystkich prac dla krajacza bezpośrednio z biura. W tym celu można wykorzystać własną sieć lub podpiąć kabel z komputera biurowego bezpośrednio do maszyny, lub przenieść dane na Pendrive USB. Krajarka standardowo przygotowana jest pod CIP-4 oraz JDF.
 

EUROCUTTER na targach DRUPA 2012 - hala 13 stoisko A69

EUROCUTTER DRUPA 2012Targi DRUPA 2012 dobiegły już końca. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszej stoisko. Spotkania zaowocowały nowymi kontaktami i mamy nadzieję, że już wkrótce nastąpią nowe instalacje urządzeń EUROCUTTER.
Na stoisku największe zainteresowanie wzbudzała nowa krajarka MODEL SP2 - EUROCUTTER 1370 XLM TrimCut z systemem automatycznego odprowadzania ścinek w konfiguracji z podnośnikami i utrząsarką BRPA-4 oraz trójnóż EUROCUTTER TM 28 TKT. Ponadto zaprezentowaliśmy krajarkę model EUROCUTTER 920 M w linii z utrząsarką BRPA-2 i podnośnikami SHP-A oraz mobilną przewracarkę do palet ETURN EF-Mobile i ręczny ETURN.
Mamy również przyjemność poinformować że nasza firma otrzymała przedstawicielstwo nowych urządzeń do oprawy miękkiej i twardej. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie www.polpraktic.com.pl 


Krajarka EUROCUTTER 1370 TM SP w firmie EUROPOL Chodzież

EUROCUTTER 137018 listopada 2011 roku - to dzień kolejnej instalacji nowej krajarki EUROCUTTER. Tym razem jest to model SP o długości noża 1370 mm. Zakupiła ją firma EUROPOL z Chodzieży. Jest to jedna ze spółek zależnych wchodzących w skład grupy POLIPOL GmbH z Niemiec.
Z wielu przedstawionych ofert firma EUROPOL z zarządem w Niemczech wybrała ofertę EUROCUTTER. Zadecydowało tu kilka czynników, z których najważniejszym była jakość i nowoczesne rozwiązania maszyny. Oczywiście w dobie szalejącego kryzysu w Europie, nie bez znaczenia była i cena. Ważne jednak dla firmy EUROPOL było również i to, że nasza firma gwarantuje im szybki dostęp do części mechanicznych, obsługę serwisową na wysokim poziomie i nieuzależnienie w kwestii dostępu do części elektronicznych, które w krajarce EUROCUTTER nie są tzw "firmowanymi" ale standardowymi. Ich cena jest więc stosunkowo niska - a co za tym idzie - są one ogólnie dostępne i można je bez trudu wymienić samemu bez wzywania serwisu. Jest to bardzo istotne dla klienta, gdy maszyna nie jest już objęta gwarancją a każdy przestój maszyny to ogromne straty. Z naszego kilkunastoletniego doświadczenia wiemy bowiem, że bardzo często właściciele zakładów poligraficznych posiadający krajarki innych konkurencyjnych firm, szukają zamienników z powodu bardzo drogich części "firmowanych". W przypadku krajarek EUROCUTTER nie ma potrzeby stosowania zamienników, gdyż wszystkie części elektroniczne są ogólnie dostępne i można je zakupić praktycznie wszędzie.


Kolejna krajarka EUROCUTTER 1150 TSM SP

EUROCUTTER 1150 TSM SPW  dniu 08.11.2011 roku zainstalowaliśmy kolejną nową krajarkę EUROCUTTER 1150 TSM SP. Jest to już trzecia krajarka o długości cięcia 1150 mm. Krajarka posiada dodatkowe opcje ułatwiające pracę. Jet to:

• programowalna regulacja docisku (z opcją wprowadzania danych bezpośrednio na monitorze)
• optymalizacja cięcia (belka nożowa przy ruchu powrotnym nie wykonuje całego cyklu, tylko zatrzymuje się około 1 cm nad stosem)

Maszyna wyposażona jest również w oprogramowanie EUROCUT OFFICE. Pozwala ono na zaprogramowanie i przygotowanie wszystkich prac dla krajacza bezpośrednio z biura. W tym celu można wykorzystać własną sieć lub podpiąć kabel z komputera biurowego bezpośrednio do maszyny. Krajarka standardowo przygotowana jest pod CIP-4 oraz JDF.

Maszynę zakupiła drukarnia DRUK-MAR z Wielogóry k/Radomia. Firma specjalizuje się w druku etykiet.


Krajarka EUROCUTTER 1150 TSM SP w firmie POLIPOL

EUROCUTTER 1150 TSM SP19 maja zainstalowaliśmy kolejną krajarkę EUROCUTTER o długości noża 1150 mm. Maszyna jako dodatkowe wyposażenie posiada :

• programowalna regulacja docisku (z opcją wprowadzania danych bezpośrednio na monitorze)
• optymalizacja cięcia (belka nożowa przy ruchu powrotnym nie wykonuje całego cyklu, tylko zatrzymuje się około 1 cm nad stosem)

Maszynę zakupiła firma POLIPOL w Chojnicach.Utrząsarka BRPA 3 HY z wago-liczarką w PAW-DRUK

EUROCUTTER BRPA 3  HY wagaMożemy z dużą przyjemnością poinformować, że na tegorocznych targach POLIGRAFIA 2011 urządzenia EUROCUTTER spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Kolejne urządzenie jakie oddaliśmy do produkcji to wysokowydajna utrząsarka z wyciskaniem powietrza i hydraulicznym ustawianiem kąta pochylenia stołu. Maszyna sterowana jest za pomocą panela PLC i dodatkowo wyposażona w wago-liczarkę. Urządzenie zakupił Zakład Poligraficzny PAW-DRUK z Poznania.
Trójnóż TM 28 TKT w drukarnii INTERDRUK

EUROCUTTER TM 28 TKTDrukarnia INTERDRUK z Warszawy zakupiła od nas nowy trójnóż EUROCUTTER TM 28 TKT. Maszyna po prezentacji na MTP POLIGRAFIA 2011 została dostarczona do drukarnii i zainstalowana w dniach 18-19.04.2011r. Maszyna posiada najwyższe certyfikaty bezpieczeństwa (GS, CE i ET). Maszyna wyposażona jest w podwójny system bezpieczeństwa fotokomórek LEUZE. Wygodna obsługa na dotykowym monitorze PLC o przekątnej 10,4" z komputerowym systemem sterowania. Hydrauliczny docisk gwarantuje mocne i stabilne ułożenie materiału tuż przed cięciem. Centralne smarowanie dla wszystkich elementów mechanicznych. Pneumatyczny układ nadmuchu powietrza na noże i AUTOMATYCZNE przestawianie formatu noży jest standardem trójnoża EUROCUTTER TM 28 TKT.Krajarka 780 DTM SP w Tolkmicku

EUROCUTTER 780 DTM SPW dniach 30-31.03.2011r. została zainstalowana kolejna krajarki EUROCUTTER z serii SP. Tym razem jest to model 780 DTM SP. Maszynę zakupiło Wydawnictwo RADWAN z Tolkmicka. Krajarka wyposażona jest w nowoczesny system wizualizacji EUROCUT 1.42. z dotykowym monitorem 8,4", posiada żeliwne stoły boczne i jest przystosowana pod CIP-4 oraz JDF.Kolejny trójnóż TM 28 TKT w Polsce

EUROCUTTER TM 28 TKTW dniach 16-18.03.2011r. został zainstalowany kolejny trójnóż EUROCUTTER TM 28 TKT w Polsce. Maszyna posiada najwyższe certyfikaty bezpieczeństwa (GS, CE i ET). Wygodna obsługa na dotykowym monitorze PLC o przekątnej 10,4" z komputerowym systemem sterowania jest standardem w nowoczesnych maszynach tego segmentu. Hydrauliczny docisk gwarantuje mocne i stabilne ułożenie materiału tuż przed cięciem. Centralne smarowanie dla wszystkich elementów mechanicznych. Pneumatyczny układ nadmuchu powietrza na noże i AUTOMATYCZNE przestawianie formatu noży.

Trójnóż zakupiła firma INTROMAK w Radomiu. Jest to prężnie rozwijająca się drukarnia, której priorytetem jest posiadanie nowoczesnego parku maszynowego. Dzięki temu, mogą zagwarantować wszystkim swoim klientom szybką obsługę na wysokim poziomie.

Krajarka EUROCUTTER 920 DTM SP w Gdańsku

EUROCUTTER 920 DTM SPW dniach 14-16.03.2011r. została zainstalowana kolejna krajarki EUROCUTTER z serii SP. Tym razem jest to model 920 DTM SP. Maszynę zakupiła drukarnia PRACOWNIA z Gdańska. Krajarka wyposażona jest w nowoczesny system wizualizacji EUROCUT 1.42., posiada szerokie żeliwne stoły boczne i jest przystosowana pod CIP-4 oraz JDF. Drukarnia MTP w Poznaniu wybiera krajarkę EUROCUTTER 780 DTM SP

EUROCUTTER 780 DTM SPDrukarnia Międzynarodowych Targów Poznańskich zakupiła szybkotnącą krajarkę EUROCUTTER 780 DTM SP, która została oddana przez nas do produkcji w dniu 02.03.2011r. Maszyna wyposażona jest w nowoczesny system wizualizacji EUROCUT 1.42 oraz oprogramowanie EUROCUT OFFICE. Pozwala ono na zaprogramowanie i przygotowanie wszystkich prac dla krajacza bezpośrednio z biura. W tym celu można wykorzystać własną sieć lub podpiąć kabel z komputera biurowego bezpośrednio do maszyny. Krajarka standardowo przygotowana jest pod CIP-4 oraz JDF. Drukarnia MTP jest obecnie na etapie wdrażania tych technologii i wykorzystaniu ich w systemie zarządzania wraz z maszyną PRESSTEK 34 DI. 


Trójnoż EUROCUTTER TM 28 TKT i utrząsarka BRPA-3 w drukarni DTL

EUROCUTTER TM 28 TKTKolejne, wysoko wydajne urządzenia EUROCUTTER dla działu introligatorni pracują już w Polsce. Są to: półautomatyczny trójnóż EUROCUTTER TM 28 TKT oraz utrząsarka serii BRPA z opcją hydraulicznego systemu płynnej regulacji kąta nachylenia stołu. Na początku lutego 2010 roku firma POL-PRAKTIC zainstalowała oba te urządzenia w nowo oddanej hali drukarni DTL w Porąbce.
Trójnóż EUROCUTTER TM 28 TKT to wysoce wydajna maszyna do końcowej obróbki książek, kalendarzy i czasopism. Format w mm 440 x 310 (420 x 300 po cięciu) i 7 kaset szybkiej zmiany formatu maksymalne wykorzystuje możliwości trójnoża. Żeliwny korpus o bardzo mocnej i stabilnej konstrukcji gwarantuje długoletnią wytrzymałość na przeciążenia. Wymiarowy system prowadzenia noży i wahadłowe cięcie zapewnia wyższą jakość cięcia, precyzję i równość materiału po cięciu. Docisk hydrauliczny pozwala praktycznie uzyskać nieskończoną możliwość dostosowania siły nacisku. Automatyczne przygotowanie rozstawu noży redukuje czas zmiany formatu i pozwala na korekty również w trakcie pracy maszyny. Pneumatyczny system nadmuchu wysokiego ciśnienia na noże, szybko je oczyszcza i utrzymuje w ciągłej czystości stanowisko pracy. Wygodna obsługa na dotykowym monitorze PLC o przekątnej 10,4" z komputerowym systemem sterowania i programowalnym układem zdalnej kontroli, fotokomórki dla pełnej ochrony oraz PILZ – czyli system zabezpieczeń w zamkniętym układzie – to obecnie najwyższe standardy obsługi i bezpieczeństwa. Trójnóż wyposażony jest również w sensor obecności materiału dla automatycznej funkcji cięcia. Wszystko to stawia EUROCUTTER TM 28 TKT w segmencie maszyn o najwyższej jakości.
Utrząsarka do papieru EUROCUTTER typ BRPA-3 to jedyna na świecie utrząsarka z układem hydraulicznym odpowiedzialnym za płynną pracę stołu. Kąt pochylenia stołu można zmieniać w każdym momencie pracy maszyny. Ponadto maszynę można również zsynchronizować z czasem pracy krajacza dzięki czemu w znacznym stopniu przyspiesza to cały ciąg produkcyjny cięcia. Maszyna sterowana jest przy pomocy KOMPUTERA PLC z wygodnym i przejrzystym panelem i możliwością zapisu 10 prac.

EUROCUTTER TM 28 TKT EUROCUTTER TM 28 TKT
EUROCUTTER TM 28 TKT EUROCUTTER TM 28 TKT

Ruszyła specjalna akcja leasingowa dla krajarek DTMonitor SP


     
Ruszyła specjalna akcja leasingowa "EUROCUTTER w leasingu EUR". Jest ona skierowana przede wszystkim do małych i średnich drukarni. W tej akcji oferujemy tylko do 30 czerwca 2010 roku  krajarkę modelu DTM SP 780 i 920 w bardzo bogatym wyposażeniu (szczególy w ulotce) i wyjątkowo szerokimi żeliwnymi stołami bocznymi.

    Przy współpracy z naszym partnerem leasingowym firma POL-PRAKTIC przygotowała bardzo atrakcyjną ofertę dla małych i średnich zakładów poligraficznych.
    W dobie wychodzenia gospodarki z kryzysu jest to doskonały moment na unowocześnienie parku maszynowego w najbardziej zaawansowane technologicznie krajarki EUROCUTTER modelu SP.
     Inwestując już teraz - i gdy koniunktura na rynku zleceń znów zacznie wzrastać - będziecie Państwo mogli zapewnić swoim klientom bardzo szybką i dokładną usługę dzięki wysoce wydajnym produktom EUROCUTTER.

Krajarka EUROCUTTER DTM SP z dotykowym monitorem 8.4", CIP-4, USB online via LAN, EUROCUT OFFICE dla wprowadzania danych. Wysoce zaawansowane oprogramowanie z pełną wizualizacją, potrójne prowadzenie siodełka, optymalizacja cięcia i szerokie żeliwne stoły boczne o wymiarach w mm: 750 x 650 (model 78) oraz 1000 x 750 (model 92) - 
(szczególy w ulotce)

Drukarnia ROMA-POL wybrała EUROCUTTER 780 DTM SP

EUROCUTTER 780 DTM SPMamy przyjemność poinformować, że 10 grudnia 2009 roku uruchomiliśmy kolejną krajarkę w Krakowie. Krajarka EUROCUTTER 780 DTM SP z nowoczesnym systemem WINDOWS CE z pełną wizualizacją, dotykowym monitorze 8,4", CIP-4, oprogramowaniem EUROCUT OFFICE dla wprowadzania danych i optymalizacją cięcia daje ogromne możliwości w przyspieszeniu cyklu cięcia dla małych i średnich zakładów poligraficznych.

Krajarka EUROCUTTER SP z racji swoich najnowocześniejszych rozwiązań systemu prowadzeniu siodełka, systemu operacyjnego, solidności wykonania, niezawodności urządzenia i profesjonalnej obsługi serwisowej oraz ceny okazała się najlepszym wyborem spośród wielu innych ofert - mówi Stefan Pałka, właściciel drukarni ROMA-POL. Zakup nowej krajarki EUROCUTTER 780 DTM SP podyktował również sam rynek - uważa Stefan Pałka - ponieważ w dzisiejszych czasach dla moich klientów liczy się dokładność i szybkość wykonania usługi. To właśnie zapewnia nam nowa krajarka EUROCUTTER SP.

Krajarka EUROCUTTER 780 DTM SP objęta jest 24 miesięczną gwarancją w opcji 12+12. Montażu maszyny dokonał autoryzowany serwis krajarek EUROCUTTER. Jest to już czwarta krajarka EUROCUTTER SP w Polsce uruchomiona przez POL-PRAKTIC w bieżącym roku.
Synchronizacja procesu cięcia w systemie EUROCUTTER

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie naszej firmy w trakcie trwania Dni Otwatych - OPEN HOUSE EUROCUTTER.

Zaprezentowana przez nas utrząsarka BRPA-3 HY, zsynchronizowana z krajarką 1150 TSM SP pozwala na dwukrotne przyspieszenie cyklu cięcia przy ręcznym podawaniu papieru na utrząsarkę - w trakcie cięcia utrząsarka przygotowuje następny stos. Program EUROCUT OFFICE dla krajarki w opcji MONITOR w systemie WINDOWS CE w bardzo dużym stopniu ułatwia pracę krajacza. Podnośniki SH... z fotokomórkami dla automatycznej kontroli wysokości stosu dopełniają komfort cięcia. 

 Dla bardzo wymagających klientów idealnym rozwiązaniem jakie daje system EUROCUTTER, to w pełni automatyczna linia cięcia z utrząsarką w opcji buforowania i podawania stosu papieru do krajarki na tylny lub przedni stół. Zastosowanie systemu buforowania również przy wyjściu papieru po cyklu cięcia i ułożenie w stos lub gotowy produkt zamyka linię EUROCUTTER.

EUROCUTTER Line Przykladowe schematy linii


EUROCUTTER Line

Dni otwarte EUROCUTTER - automatyzacja procesu cięcia

W dniach 16-20 listopada 2009 roku serdecznie zapraszamy na OPEN HOUSE EUROCUTTER w Krakowie. Zaprezentujemy proces utrząsania i cięcia w automatycznej linii na najwyższym poziomie.

Jedyna w swojej klasie utrząsarka BRPA-3 HY z opcją hydraulicznego systemu ustawiania kąta pochylenia stołu i sterowana z panelu PLC, zsynchronizowana z krajarką EUROCUTTER SP 1150 TSM. Dodatkowe podnośniki SHPA-4 oraz SHH-TE z fotokomórkami automatycznego ustawiania poziomu wysokości stosu wspomagają i przyspieszają system cięcia.

Alternatywą dla stacjonarnych przewracarek palet jest z pewnością ręczny i w pełni mobliny ETURN, którego możliwości i funkcjonalność w stosunku do ceny jest bezkonkurencyjna - tylko 60 sekund aby zapiąć i odwrócić paletę !

Dni Otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w procesie produkcyjnym oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi urządzeń utrząsania i cięcia. Krajarki oraz wszystkie urządzenia peryferyjne EUROCUTTER są idealnym rozwiązaniem w cyklu cięcia zarówno dla małych jak i dużych firm. Możemy skonfigurować linię praktycznie pod każdy format i indywidualne potrzeby wynikające z produkcji.

Zapraszamy właścicieli drukarń i zakładów poligraficznych oraz introligatorskich, szefów produkcji i specjalistów od cięcia do naszej firmy w Krakowie przy ulicy Składowej 24 w dniach 16-20.11.2009. w godzinach od 9-15.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w imprezie prosimy o kontakt drogą mailową: biuro@polpraktic.com.pl , telefonicznie z Panią Alicją Król (numer: 012 423 35 20), Pawłem Biegaczem (tel.kom.: 602 33 98 33) lub przesłanie wypełnionego formularza faksem pod numer 012 423 35 20.

Autoryzowany serwis EUROCUTTER w Polsce

Od 06 lipca 2009 roku firma POL-PRAKTIC może zapewnić klientom na terenie całego kraju obsługę aż czterech autoryzowanych serwisów EUROCUTTER. Są to:

1. NMP w Poznaniu - Jerzy Handtke, Jerzy Potrawiak i Janusz Pruszyński
2. POLIGRAFSERWIS w Krakowie - Janusz Karpiński, Jerzy Wałęga i Andrzej Prędki
3. POL-SERWIS w Warszawie - Cezary Ryszkowski i Marcin Opaliński
4. GRAFOMASZ w Radomiu - Andrzej Kubat i Grzegorz Korycki

Serwisy posiadają autoryzację na wstawianie, montaż, uruchamianie, przeszkolenie oraz obsługę gwarancyjną krajarek EUROCUTTER model SP. Jednym ze stawianych sobie celów to profesjonalizm usług na najwyższym poziomie, przy jak najmniejszym zaangażowaniu środków pieniężnych przez klienta. Dlatego też od lipca 2009 wprowadziliśmy nową formę usług w postaci bezpłatnego przeglądu gwarancyjnego w okresie 12 miesięcy oraz dodatkową gwarancję 12 miesięcy na wszystkie podzespoły mechaniczne maszyn. Istnieje również odpłatna opcja 1000+ czyli otrzymanie pełnej gwarancji na okres 36 miesięcy.

Kolejna krajarka EUROCUTTER w Poznaniu

Mamy przyjemność poinformować, że w dniach 06-08 lipca 2009 roku została zainstalowana kolejna krajarka EUROCUTTER w Poznaniu. Drukarnia SERIKON w Tulcach k/Poznania w czerwcu zakupiła nową krajarkę EUROCUTTER model 1150 TSM SP. Maszyna dodatkowo została wyposażona w opcję programowalnej regulacji docisku oraz optymalizację cięcia. Wszystkie funkcje dla operatora wyświetlane są na 15 calowym monitorze dotykowym. Jest to już druga maszyna EUROCUTTER w Poznaniu, która została zainstalowana w zaledwie dwa miesiące po targach POLIGRAFIA 2009. Instalację maszyny przeprowadził AUTORYZOWANY SERWIS EUROCUTTER (Jerzy Handtke, Janusz Pruszyński i Jerzy Potrawiak) przy udziale serwisu fabrycznego MZE.

EUROCUTTER EUROCUTTER
EUROCUTTER SERIKON EUROCUTTER SERIKON
Instalacja krajarki EUROCUTTER 1150 TSM SP w drukarni SERIKON

Po targach POLIGRAFIA 2009 - artykuł w branżowym miesięczniku "Świat Poligrafii"

Targi POLIGRAFIA 2009 - wbrew ogólnie panującej opinii iż w dobie kryzysu nie przyciągną wielu zwiedzających - okazały się bardzo udaną imprezą branżową. Kilkanaście tysięcy zwiedzających było zaskoczeniem nawet dla największych pesymistów. Dzięki nieobecności "wielkich" tej branży, zwiedzający mogli wreszcie spokojnie zapoznać się z ofertą mniejszych firm, które często mają do zaoferowania lepszy produkt niż konkurencja z dużych firm. Więcej na temat targów i produktów EUROCUTTER w artykule, który ukazał się w 5 numerze "Świat Poligrafii" oraz na stronie internetowej w dziale "Artykuły sponsorowane".

Prawie 2000 sprzedanych maszyn na 10-lecie EUROCUTTER

Niemiecka firma MZE Maschinenbau GmbH & Co. KG EUROCUTTER od 2000 roku przy współpracy z dealerami na całym świecie sprzedała prawie 2000 krajarek oraz urządzeń peryferyjnych w liniach tnących. Już na początku 2005 roku została przekroczona liczba 1000 maszyn. Zapraszamy na oficjalną stronę MZE, gdzie mogą Państwo prześledzić całą historię firmy, której hale produkcyjne o powierzchni 2500 m2 mieszczą się w Kelkheim koło Frankfurtu n/M. Nasza firma POL-PRAKTIC wraz z MZE EUROCUTTER za priorytet stawiamy sobie indywidualne podejście do każdego klienta aby dopasować dla niego najlepszą konfigurację linii do cięcia. Zapraszamy więc do współpracy, gwarantując w pełni profesjonalną obsługę w montażu maszyn i przeszkoleniu waszych pracowników.

EMBAX PRINT - Brno 19-22 maja 2009

Na tegorocznych targach EMBAX w Brnie (19-22.05.2009) wystawione urządzenia EUROCUTTER cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Krajarka EUROCUTTER 920 M SP została sprzedana już w drugim dniu trwania targów. Nabywcę znalazł również ETURN do odwracania palet. Biorąc pod uwagę fakt, że targi EMBAX były bardzo skromną imprezą w porównaniu do lat poprzednich, to tak szybką sprzedaż maszyn można uznać za naprawdę bardzo duży sukces.

EMBAX EMBAX
EMBAX EMBAX PRINT BRNO


Instalacja krajarki targowej EUROCUTTER 920 MONITOR SP

W dniu 25 kwietnia 2009 roku w drukarni BETMOR w Poznaniu została zainstalowana krajarka targowa EUROCUTTER 920 M SP. Ważnym do odnotowania faktem tego zakupu było to, iż nigdy wcześniej klient nie oglądał maszyny w produkcji. Możliwości krajarki, jej wysoka jakość wykonania z najlepszych materiałów oraz rekomendacje innych użytkowników krajarek EUROCUTTER była wystarczającym powodem do podjęcia decyzji przez klienta co do zakupu maszyny już na targach.
Możliwości jakie daje krajarka EUROCUTTER w swoim wyposażeniu standardowym oraz wysokiej klasy rozwiązania techniczne zastosowane przez inżynierów firmy MZE są w stanie zaskoczyć niejednego znawcę maszyn do cięcia.

EUROCUTTER 920 M SP
EUROCUTTER Betmor
EUROCUTTER Betmor Instalacja targowej krajarki EUROCUTTER 920 M SP w drukarni
BETMORPo targach POLIGRAFIA 2009 /galeria zdjęć/

Serdecznie dziękujemy wszystkim zwiedzającym MTP POLIGRAFIA 2009 za odwiedzenie naszego stoiska. Z przyjemnością informujemy, że tegoroczne targi możemy zaliczyć do bardzo udanych i owocnych. Pomimo pojawiających się wcześniej informacji o tym, że targi nie będą wielką imprezą z powodu światowego kryzysu, to ilość osób przybyłych na imprezę zdecydowanie zaprzeczyła tym doniesieniom i przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.
Zainteresowanie produktem EUROCUTTER było ogromne. Już w drugim dniu trwania targów sprzedaliśmy nowy model krajarki EUROCUTTER, którą zakupiła drukarnia BETMOR z Poznania. Ważnym do odnotowania faktem tego zakupu było to, iż nigdy wcześniej klient nie oglądał maszyny w produkcji. Możliwości krajarki, jej wysoka jakość wykonania z najlepszych materiałów oraz rekomendacje innych użytkowników krajarek EUROCUTTER była wystarczającym powodem do podjęcia decyzji co do zakupu targowej krajarki modelu 920 MONITOR SP. Kilkanaście innych drukarni rozpoczęło z nami poważne rozmowy dotyczące zakupu krajarki EUROCUTTER.
Z ogromnym zainteresowaniem spotkała się również utrząsarka BRPA, jedyna maszyna na świecie w tym segmencie, która posiada hydrauliczny układ ustawiania kąta nachylenia pracy stołu. Utrząsarka posiada również funkcje synchronizacji pracy z krajarką oraz komputer PLC z możliwością programowania prac i ich zapisem. W opcji z całą linią załadunku i rozładunku krajarki, możemy zaoferować jeszcze wyższy model utrząsarki. Jest to typ BRPH.
Zwiedzający z dużą ciekawością przyglądali się przewracarce palet, jaką jest ETURN. Jego możliwości zadziwiały wszystkich. Okazuje się że dzięki ETURN'owi nie trzeba już przerzucać papieru z palety na nakładanie maszyny. Wszyscy wiedzą jak jest to uciążliwe, ale przede wszystkim kosztowne (strata czasu z powodu przestoju maszyny). Dzięki zastosowaniu ETURN'a nie zachodzi już obawa - jak to ma miejsce przy ręcznym przekładaniu - że dojdzie do uszkodzenia papieru, zwłaszcza o bardzo niskiej gramaturze (etykietowy, biblijny, bibuła).

Specjalne podziękowania dla Pana Marka Przybylskiego - właścicela drukarni GRAF-POZ w Przeźmierowie k/Poznania - za wypożyczenie palety papieru do prezentacji ręcznej przewracarki ETURN.

EUROCUTTER - zautomatyzowane linie do cięcia

...dostrzegając różnice, wybieraj lepsze


MZE Maschinenbau GmbH & Co. KG to wiodący niemiecki producent urządzeń peryferyjnych (właściciel marki DIPLOMAT) dla zautomatyzowanych linii do cięcia. W swojej szerokiej ofercie posiada również krajarki EUROCUTTER o długości noża od 780 aż do 4000 mm (model AD został zaprezentowany na DRUPA 2000).
MZE (MASCHINENBAU ZOELL ENGINEERING) to firma istniejąca od 1946 roku, która skonstruowała i wprowadziła na rynek system utrząsarek oraz podnośników. W 1999 roku Maschinenbau Zoell OHG i MZ Engineering Maschinenbau & Service GmbH złożyły, a w roku 2000 otrzymały patent dla znaku EUROCUTTER (DRUPA 2000). W 2004 roku na targach DRUPA dla utrząsarek i urządzeń peryferyjnych DIPLOMAT ogłoszono również nazwę EUROCUTTER i po raz pierwszy zaprezentowano szybkotnącą krajarkę EUROCUTTER 2600 AD (w Polsce po raz pierwszy została zainstalowana w 2006 roku w firmie Altmaster) oraz pełną zautomatyzowaną linię do cięcia z krajarką EUROCUTTER 1760 AD.
Wszystkie urządzenia peryferyjne (utrząsarki, podnośniki, przewracarki palet /poza ETURN/, stoły powietrzne i transportery ładujące i rozładowujące) produkowane są przez MZE zarówno dla małych jak i dużych formatów (do długości cięcia 2600 mm), więc możemy praktycznie przygotowac Państwu ofertę pod każdy format i indywidualne potrzeby wynikające z typu waszej produkcji.

Krajarka do papieru EUROCUTTER model SP to nowa myśl techniczna firmy MZE o długości noża od 780 do 1760 mm z bardzo bogatym wyposażeniem. Model SP został zaprojektowany w 2008 roku według najnowocześniejszych standardów obowiązujących w branży poligraficznej. Premiera maszyny miała miejsce na targach DRUPA 2008 w Dusseldorfie. W Polsce pracują już 4 krajarki EUROCUTTER.

Korpus krajarki EUROCUTTER jest wykonany z jednolitego odlewu żeliwa o najwyższej jakości a jego ciężar jest większy od maszyn konkurencyjnych o około 20 procent! Gwarantuje to stabilność i wytrzymałość maszyny na duże przeciążenia, ponieważ oba te parametry są jednym z najważniejszych czynników wpływających na końcową jakość w procesie wieloletniego wykorzystania maszyny w cyklu produkcyjnym. Standardowo korpus posiada cztery stopki regulacji poziomu maszyny.

Elektronika maszyny to podzespoły renomowanych firm japońskich. Silniki napędzające maszynę oraz pompy olejowe są wyprodukowane przez firmę MITSUBISHI. W krajarce EUROCUTTER zastosowano docisk hydrauliczny ze smarowaniem firmy WESSEL, kompresor SIEMENS oraz elektronikę SPS Panasonic i OMRON, Przy komputerowym systemie sterowania zastosowano przemysłowy KOMPUTER PLC z oprogramowaniem WINDOWS CE. Już w połowie 2009 roku do krajarki będzie można również zamówić program do komunikacji z CIP-4.

We wszystkich krajarkach EUROCUTTER® SP o dużych prędkościach precyzyjna śruba pociągowo-toczna w połączeniu z serwomotorem i dodatkowymi prowadnicami (Potrójne prowadzenie siodełka), pozycjonują siodełko szybko i łagodnie.

W układzie POTRÓJNEGO PROWADZENIA siodełko jest umieszczone w dolnym (śruba) i bocznym (prowadnice) systemie. Pozycjonowanie siodełka odbywa się za pośrednictwem śruby pociągowej z gwintem łożyskowanym tocznie, która jest umieszczona pod stołem. Dodatkowo na krawędziach stołu zastosowano system liniowych prowadnic bocznych. Wysokiej jakości łożysko toczne z serwomotorem oraz podwójny system liniowych prowadnic bocznych zapewnia niezwykle precyzyjne nastawianie żądanych wymiarów przy bardzo długim okresie użytkowania i gwarantuje dokładne ustawienie siodełka w maszynie. Stół jest jednolitym odlewem, więc śruba oraz listwy boczne nie są narażona na zanieczyszczenie kurzem I ścinkami papieru. Pełna osłona tylnego stołu z seryjną, elektronicznie zabezpieczoną otwieraną pokrywą czyszczenia tylnej strony noża i stołu to pełne bezpieczeństwo i komfort. Posuw siodełka jest bardzo szybki (300 mm/sek.) a dokładność cięcia maszyny jest mierzona w 1/100 mm. Siodełko standardowo (od długości cięcia 920 mm) posiada również funkcję programowalnego nachylenia.

W modelach EUROCUTTER SP od szerokości cięcia 1150 mm można zamówić maszynę w opcji "TOUCH SCREEN" MONITOR 15”, czyli kolorowy dotykowy monitor. Takie rozwiązanie pozwala na zintegrowanie wszystkich funkcji obsługi w monitorze, ale dla zabezpieczenia i wygody pracy - jako opcję dodatkową  - pozostawiono płaską klawiaturę umieszczoną na przednim panelu obsługowym urządzenia. Zapewnia to maksimum komfortu dla użytkownika. Programowanie siły nacisku ustawiane jest na ekranie monitora. Siła nacisku korygowana jest przez regulator za pomocą elektroniki (elektryczna zasłona). Każdy krok cięcia może więc być zaprogramowany z inną siłą nacisku.

Dla długości cięcia 1150 mm maszyna standardowo wyposażona jest w żeliwne, duże boczne stoły poszerzane o wymiarze 1000 x 750 mm.

Zarówno główny stół jak i stoły boczne, to odlewy wyposażone w kompletny opatentowany system kanałów powietrznych, co zapewnia równomierny podmuch powietrza na całej powierzchni stołu powietrznego BEZ SPADKU CIŚNIENIA! Ilość podawanego powietrza jest regulowana elektronicznie dla każdej ilości wsadu oraz automatycznie włączana i wyłączana w trakcie cyklu cięcia.

Komputerowy system ma niemal nieograniczoną ilość zachowania programów cięcia (40000 - 30 etapów). Pełne programy cięcia można trwale zapisywać pod ustalonym numerem programu. W każdym programie można wprowadzić i zapisać nieograniczoną liczbę kroków. Dodatkowe funkcje, takie jak „wyrzuć“, „wyłącz powietrze“, „zacisk bez cięcia“ można zapisać w każdym programie cięcia.

Przedni szybki przyrząd do wymiany noża to standard w krajarkach EUROCUTTER już od wielu lat.

Krajarkę EUROCUTTER można zamówić również z bardzo bogatym wyposażeniem dodatkowym, w ramach którego wchodzi system przystosowania do pracy w opcji zautomatyzowanej linii do cięcia (w tym możliwość automatycznego doprowadzania wsadu do tylnej części krajarki) i rozładunku, oraz system dopasowania (optymalność) cykli cięcia (belka nie idzie w górę całkowicie do najwyższej pozycji, ale zatrzymuje się w przybliżeniu 1 cm nad materiałem) co pozwala uzyskać wyższą szybkość cięcia. Można również zamówić praktycznie każdy rozmiar stołów bocznych jak i dodatkowych (transportowych) z podmuchem. 

Krajarka EUROCUTTER SP to gwarancja bezpieczeństwa i jakości (certyfikat CE /EN1010/) oraz niskiej ceny w porównaniu z konkurencją.

Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, prowadzony przez Autoryzowany Serwis Maszyn Poligraficznych.

MTP POLIGRAFIA 2009 - Poznań /21-24.04.2009r./

 Zapraszamy do Poznania na MTP POLIGRAFIA 2009 /21-24.04.2009/ - hala 5 stoisko 78, gdzie zaprezentujemy nowy model krajarki EUROCUTTER 920 Monitor SP z utrząsarką do papieru typ BRPA-3, automatyczny podnośnik SHH-TE oraz ETURN do odwracania zadrukowanych palet.


ETURN do odwracania palet w drukarni TOLEK i OPOLGRAF

 ETURN - urządzenie do przewracania zadrukowanych palet, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Drukarnia TOLEK w Mikołowie stała się kolejnym użytkownikiem ETURN'a. Czym tak naprawdę jest ETURN? - to często zadawane pytanie. Oto więc kilka istotnych informacji na temat tego niezwykłego a zarazem prostego w swej konstrukcji urządzenia. ETURN w bardzo szybki sposób pozwala ręcznie odwrócić zadrukowaną paletę papieru i wprowadzić ją ponownie do maszyny. W procesie produkcyjnym nie ma potrzeby stosowania specjalnych palet - ETURN poradzi sobie ze wszystkimi paletami. Dzięki prostemu rozwiązaniu klamer i magnetycznych klocków ETURN może NAWET zapiąć dwie różne palety na stosie papieru i całość przywrócić o 360 stopni - i to wszystko w niespełna 30 sekund! ETURN - w przeciwieństwie do przewracarek stacjonarnych - nie potrzebuje dla siebie wybranego miejsca na hali. Można go postawić praktycznie wszędzie, a powierzchnię jaką zajmuje to niecałe 0,5 m kw. ETURN jest mobilny, więc nie musisz go przenosić! Nie potrzebny jest do niego również wyspecjalizowany serwis. Jego konstrukcja jest tak mocna, że ETURN może służyć przez wiele lat. I co najważniejsze - pozwala ogromnie zaoszczędzić czas, którego teraz już nie musisz tracić na pracochłonne przekładanie i ponowne ułożenie papieru w maszynie.
Mamy nadzieję, że powyższy opis lepiej przybliżył Państwu przydatność tego urządzenia. Zapraszamy również do obejrzenia filmowej prezentacji ETURN'a na naszej stronie. Jeśli zdecydujecie się na jego zakup, nasz przedstawiciel przyjedzie do waszej firmy i przeszkoli pracowników. A jeśli mimo to macie wątpliwości co do jego zakupu, to jesteśmy przekonani że zostaną one całkowicie rozwiane gdy zobaczycie ETURN w działaniu. Zapraszamy więc już dzisiaj do Poznania na MTP POLIGRAFIA 2009 /21-24.04.2009/ - hala 5 stoisko 78, gdzie zaprezentujemy ETURN na naszym stoisku.


2009 - Następna instalacja krajarki EUROCUTTER 780 D SP

W dniu 19 lutego 2009 roku do drukarni SERIX-BIS została dostarczona i uruchomiona nowa krajarka EUROCUTTER 780 Display SP. Pragniemy również poinformowac, że na MTP POLIGRAFIA 2009 /21-24.04.2009/ - hala 5 stoisko 78 zostanie zaprezentowany nowy model krajarki EUROCUTTER 920 Monitor SP z utrząsarką do papieru typ BRPA-3, automatyczny podnośnik SHH-TE oraz ETURN do odwracania zadrukowanych palet.

Zdjęcia z montażu i instalacji krajarki EUROCUTTER 780 D SP w drukarni SERIX-BIS

Druga krajarka Eurocutter 780 w Krakowie

Krajarki EUROCUTTER zdobywają w Polsce coraz większe zaufanie klientów. Krakowska drukarnia i firma reklamowa po dwóch latach eksploatowania modelu 780 D AD zakupiła nowy model 780 D SP. W marcu 2008 roku podpisała umowę na maszynę targową DRUPA 2008. Uruchomienie maszyny nastąpiło w miesiącu lipcu.
 1. U góry - zdjęcia rozładunku krajarki EUROCUTTER 780 D AD

 2. Z lewej - zdjęcie krajarki EUROCUTTER 780 D SP na targach DRUPA 2008Utrząsarka BRSA i podnośnik SHH-TE Eurocutter w Donnelly

Mamy przyjemność poinformować, iż w listopadzie 2007 roku drukarnia DONNELLY w Krakowie - jedna z wiodących drukarń w Polsce - zakupiła od nas utrząsarkę BRSA w formacie B1 oraz bardzo przydatny w drukarniach automatyczny podnośnik widłowy palet SHH-TE. Z wielu przedstawionych im ofert wybrali ofertę firmy POL-PRAKTIC. Oprócz ceny najważniejszym warunkiem była jednak dla nich jakość urządzenia oraz bezpieczeństwo pracownika. Urządzenia EUROCUTTER spełniają wszystkie te wymogi. Krajarka EUROCUTTER 2600 D AD w Altmaster - pierwsza w Polsce

27 lipca 2006 roku została zainstalowana PIERWSZA w Polsce nowa krajarka EUROCUTTER 2600 D AD o długości noża 2600 mm. Maszynę zakupiła firma ALTMASTER z Piaseczna, której specjalizacją w poligrafii jest druk wielkoformatowy. Krajarka EUROCUTTER 2600 D AD na DRUPA 2004 otrzymała certyfikat GS dla największej krajarki na świecie. Maszyna przy maksymalnym wsadzie może przeciąć kartony lub inne twarde materiały do grubości 3 mm. EUROCUTTER 2600 D AD jest flagowym produktem w ofercie MZE Maschinenbau.

Rozładunek maszyny. 

Drupa 2004

Zobacz prezentację najnowszych produktów EUROCUTTER na targach DRUPA 2004:

  • Miejsce: Dusseldorf
  • Data: 06 - 19.05.2004
  • Stoisko: Hala11 stoisko C16 

DRUPA 2004 - galeria zdjęć

  Stoisko EUROCUTTER - DRUPA 2004  

Eurocutter prezentował się na targach DRUPA 2004.

Zapraszamy do galerii zdjęć!